IMG 8157 resize

Во недела 25.08.2013 година на гостински терен екипата на ФК Брегалница од Делчево го претрпе првиот пораз на гостински терен против екипата на Напредок Здравје Радово со резултат 1:4. Клучен момент од натпреварот беше 20-тата минуда од првото полувреме кога по направен фаул беше исклучен фудбалер на екипата од Делчево и беше досуден пенал за домашните фидбалери. Со играч помалку гостинските фудбалери не можеа да воспостават контрола на играта во натпреварот што резултираше и со рерзултатска предност за домашната екипа.

Останати резултати од Второто коло на Третата фидбалска лига-Исток се следните:

Баби 2-0 Астибо 
Напредок Здравје Радово 4-1 Брегалница Д 
Каменица Саса 1-0 Тркање 
Слога 2-1 Плачковица 
Чешиново 6-1 Рудар 
Работник Лозово 1-4 Беласица 
Карбинци 0-1 Осогово

primi sui motori con e-max